İş Makinaları Ve Operatörlük Sınav Soruları

Her geçen yıl daha fazla tedbirler ile ehliyet almak biraz daha zorlaşıyor. Özellikle konu iş makineleri olunca İş Makinaları Ve Operatörlük Sınav Soruları biraz daha fazla ilgi görüyor. Ancak bilinmesi gereken o kadar fazla konu varken, çalışmaya nereden başlamak. Öncelikle bilinmesi gereken iş makinalarının neler olduğudur. Mikro yükleyiciler oldukça küçük iş makineleridir. Genellikle inşaat alanında her yere yüklü işler yapmakta kullanılır. İnşaatlar da kullanılan malzemelerin çoğunu taşımada kullanılan mikro yükleyiciler, hızlı olması ve diğer makinelerin giremediği yerlere girebildikleri için daha fazla tercih edilmektedirler.

İş Makinaları Ve Operatörlük Sınav Soruları çalışması yaparken bilinmesi gereken diğer iş makinesi ise Tonka ismi ile bilinen dünyanın ben büyük ekskavatörüdür.  Yol ve otoban yapımında kullanılan oldukça büyük bir makinadır. İşçiliği aza indirdiği için en çok tercih edilenlerden biridir. Ardından bilinmesi gereken bir diğer iş makinesi ise skreyper. Yol inşaatlarında ve genellikle hafriyatlarda kullanılan bir makinedir. Maliyetleri fazla olduğu için ülkemizde kullanımı oldukça azdır. Ancak sınav için öğrenilmesi gerekmektedir. Kullanılan makinelerin motoru hakkında bilgi sahibi olmak demek, sınavı geçmeye yaklaşmak demektir. Soğutma sistemlerine göre motorlar iki şekilde bilinmektedir, su ve hava soğutmalı. Makinanın motorunun soğutulması için kullanılan yağ, nereye konulduğunu ve hangi sebeplerle kullanıldığını bilmek de sınavda en büyük kolaylık sağlayacak konulardan biridir.

Sıcak motoru soğutmak için iş makineleri belli bir süre rölantide çalıştırılmaktadır. İş makineleri diğer araçlara göre daha fazla yakıt harcarlar. Bunun bilincinde olan biri nasıl kullanacağını iyi bilmeli ve bunu İş Makinaları Ve Operatörlük Sınav Soruları çalışmasında göz önünde bulundurmalıdır. İş makinalarında kullanılan hava filtreleri, karbüratöre giren yakıtı düzenlemedeki büyük bir yardımcıdır. İş makinaları sınavlarının başlıca sorularından biri haline gelen bu konunun iyice bilinmesi gerekmektedir. İş makinelerinde eğer emme supabı kapalı olursa araç her zamankinden fazla yakıt harcar. İş makineleri genel olarak emanet araçlar oldukları için. Fazla yakıt harcanmadan, işin kolaylaştırılması sağlanmalıdır. Her sene aynı konular üzerinde yoğunlaşan sınav merkezi, adaylara yardımcı olmak için elinden geleni yapmaktadır.

Bize Ulaşın: 0216 443 24 84 – 0216 523 37 79